سقف کاذب شیشه ای

ساخت گنبد شیشه ای - آماتیس استدیو - amatisstudio
ساخت گنبد شیشه ای
جولای 31, 2018
درب ورودی شیشه ای - آماتیس استدیو - amatisstudio
درب ورودی شیشه ای
جولای 31, 2018

سقف کاذب

سقف های کاذب ابتدا تنها برای پنهان کردن مشکلات سقف و ارائه ی تعادل در آن و نیز کنترل صدا در یک اتاق یا فضا استفاده می شد. رفته رفته استفاده از سقف های کاذب پیشرفته تر شد و موارد و تزئینات بیشتری را در بر گرفت. تا اینکه امروزه با انواعی از سقف های کاذب رو به رو هستیم که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد.
از جمله سقف های کاذبی که امروزه در منازل و ساختمان ها کاربرد دارد، سقف کاذب شیشه ای می باشد که می تواند زیبایی فضا را دو چندان نماید. بنابراین در این نوشتار با ما همراه باشید تا در خصوص مزایای سقف کاذب شیشه ای با شما صحبت کنیم و ویژگی های این نوع از سقف های کاذب را برای شما برشمریم.

 

سقف کاذب

مزایای سقف کاذب شیشه ای

در هنگام برنامه ریزی برای ساخت، تعمیر و یا بازسازی ساختمان، همیشه تمایل داریم تا فضای خانه ی خود را روشن و دنج جلوه دهیم تا بر زیبایی آن بیفزاییم. انتخاب سقف کاذب شیشه ای می تواند یک تزئین فوق العاده زیبا برای منازل و ساختمان های شما باشد که البته مزایایی هم نسبت به دیگر انواع سقف کاذب نیز دارد.
بنابراین از جمله مزایای سقف کاذب شیشه ای عبارت است از:

  • نصب آسان

برای نصب سقف های شیشه ای، دیگر نیازی به تهیه ی پوشش های اصلی بر روی سقف نیست و این می تواند روند طراحی و نصب را بسیار ساده تر نماید. البته توجه کنید که روند نصب سقف کاذب شیشه ای بسته به پیکربندی اتاق و نیز پیچیدگی طرح انتخابی می تواند ساده تر و یا پیچیده تر باشد اما به طور کلی روند نصب این گونه از سقف های کاذب شیشه ای زمان قابل توجه کمتری را می طلبند

 

  • عملی بودن

سقف کاذب شیشه ای نسبت به دیگر انواع سقف های کاذب کاربردی تر و متنوع تر می باشد، چرا که اگر هر یک از اجزای آن ها آسیب ببینند، دیگر نیازی به برداشتن کل فضا و ساختار سقف نیست و می توان تنها همان قسمت را تعمیر نمود.

 

  • سازگاری زیست محیطی

سقف کاذب شیشه ای از مواد سازگار با محیط زیست تشکیل شده است و بنابراین مواد مضر برای طبیعت در آن وجود نداشته و از خود نیز مواد مضر به محیط ساطع نمی کند. بنابراین می توان به راحتی و با خیالی آسوده از این گونه سقف ها در فضا های بسته ای همچون حمام، سرویس های بهداشتی و … استفاده نمود.

 

  • مقاومت در برابر رطوبت

جنس سقف کاذب شیشه ای، همانطور که از نام آن نیز پیداست، از شیشه می باشد و در نتیجه در برابر رطوبت مقاوم بوده و دچار نم زدگی نمی شود. بنابراین شما می توانید با خیالی آسوده از این گونه سقف ها در محل هایی همچون آشپزخانه، حمام و … که میزان رطوبت بالاست، استفاده نمایید.

 

  • طیف گسترده ای از انواع طراحی ها

امروزه با تنوع طرح های موجود، تمایل خانواده ها به انتخاب طرح های خاص و کم نظیر بیشتر شده و بنابراین انتخاب از میان طرح های مختلف سقف کاذب شیشه ای می تواند گزینه ی بسیار مناسبی برای این موضوع باشد. چرا که شما می توانید در این گونه از سقف ها طرح های متفاوتی را بر حسب سلیقه و متناسب با نوع فضای داخلی ساختمان خود پیاده سازی نمایید.

 

  • امکان نورپردازی ویژه

تفاوت و یا مزیت دیگر سقف کاذب شیشه ای نسبت به سایر انواع سقف های کاذب، آن است که شما می توانید با استفاده از نور مخفی که در قسمت پشتی شیشه تعبیه می کنید، نمای زیبایی را بر روی سقف و انعکاس آن را  بر روی کف مشاهده نمایید.
همچنین نورپردازی سقف کاذب شیشه ای با روش های مختلفی انجام می گیرد که به طور مثال می توان از نور های تکی در قسمت های مختلف آن استفاده نمود. اما اگر تمامی سطح سقف کاذب شیشه ای درخشان باشد قطعا سقف و کف به طور موثرتری به نظر می رسد.
توجه کنید که از سقف کاذب شیشه ای با نورپردازی های مختلف، به عنوان یک منبع روشنایی استفاده نمی شود چرا که نور با گذر از صفحات شیشه ای اشباع خود را از دست می دهد.

بنابراین در محلی که دارای سقف کاذب شیشه ای است، بایستی منابع نوری دیگری نیز تعبیه شود تا نور کافی را در فضا داشته باشیم.

 

 

 

 

 

 

آماتیس استودیو

هنرکده آماتیس استودیو بنا دارد برای زیباسازی ساختمانها و فضاهای داخلی و خارجی آنها با استفاده از تکنیک استیندگلس Stianed Glass که همان شیشه های تکه تکه می باشد طرح های شیشه تزئینی, درب شیشه ای, گنبد شیشه ای, سقف کاذب شیشه ای, گالری نمونه کار شیشه تزئینی و گالری نمونه کار درب شیشه ای, گنبد شیشه ای, شیشه تزئینی, درب لابی شیشه ای, درب ورودی شیشه ای, سقف کاذب شیشه ای, ساخت گنبد شیشه ای, ساخت شیشه های تزیینی, نمونه کار درب شیشه ای, نمونه کار شیشه های تزیینی را در قالب سنتی، کلاسیک و مدرن در فضاهای قابل اجرا ساخته و اجرا نماید.

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *